Klausimai ir atsakymai

Klausimas (atsiuntė: Dnc)
Kasdien vidurdienį vienas laivas išplaukia iš Havro i Niujorką, o kitas tuo pat metu iš Niujorko i Havrą. Jie plaukia 7 dienas. Kiek šio maršruto laivų, plaukiančių priešinga kryptimi, sutiks laivas, kuris šiandien vidurdienį išplaukia iš Havro?
Autoriaus atsakymas

7 netinka, nes kalbama ne tik apie išplaukiančius laivus, bet ir apie tuos, kurie yra pakeliui į uostą. Liniją AB rodo, kad laivas, plaukdamas iš Havro į Niujorką, sutinka 13 laivų. Dar reikia pridėti du laivus, kuriuos galaivis sutinka išvykimo (pirmasis laivas atplaukia iš Niujorko) ir atvykimo momentu (antrasis laivas plaukia į Niujorką). Taigi iš paveikslėlio matyti, kad garlaivis sutiks 15 laivų. Galima nustatyti ir susitikimo laiką (vidurdienį ir vidurnaktį).


Laivo plaukimas

Teisingai atsakė į klausimą
  • Sveikiname šio klausimėlio nugalėtoją valdas, kadangi jo atsakymas yra arčiausiai tiesos :)

Dalyvių atsakymai

Avataras
valdas
2012-04-27 08:57:04
Reikia pastebėti, kad Havras ir Niujorkas yra skirtingose laiko juostose. Kai Havre 12h, tai Niujorke 6h. Pažymėkim laiką, kai laivas išvyko iš Havro 0h ir patį laivą vadinsim laivu X. Kelionė truks 24*7=168h. Kelionės metu, iš Niujorko laivai išvyks po 6, 30, 54, 78, 102, 126 ir 150 valandų po laivo X starto ir jis su jais visais susitiks. Bet tai tik laivai kurie startuos po laivo X, dar reikia apskaičiuoti kiek laivų startavo prieš laivo X startą su kuriais jis susitiks. Mus domina laivai kurie startavo prieš daugiausiai 168 valandas. Taigi, laivas X susitiks su laivas kurie startavo prieš 18, 42, 66, 90, 114, 138, 162 valandas. Todėl, laivas plaukiantis iš Havro susitiks su 7 + 7 = 14 laivų plaukiančių iš Niujorko.
Avataras
lua
2012-04-26 12:54:44
7 laivus
Avataras
poceka
2012-04-26 10:08:06
n-dienos, kiek plauks garlaivis (nes sąlygoje tai neparašyta)
sutiks plaukiančių laivų n-1, nes pradėdamas išplaukt vidurdienį sutiks vieną (bet jis neplaukia, todėl nesiskaičiuoja, anas nustaja plaukt tą pačią akimirką, kai garlaivis pradeda plaukt)(, ir nuplaukęs į Niujorką sutiks kitą laivą, kuris taip pat nesiskaičiuoja, nes anas pradeda plaukt tą pačią akimirką, kai garlaivis sustoja)
Jeigu Dnc laivą ir garlaivį laiko tuo pačiu daiktu ir garlaivis plaukia lygiai 7dienas, tai sutiks 6 laivus.

Klausimų šaukykla

Dnc » na, anot literatuos teisingas atsakymas - 15. Yra ir paveikslelis nupiestas, jei nepamirsiu rytoj nusinesiu i darba knygute ir nuskenuosiu atsakyma. Tada jau lauksiu Jusu teismo :)
Dnc » garlaivis ir laivas tas pats, pataisysiu salyga :-)
valdas » Man irgi idomu ar garlaivis = laivas kuris nuplaukia is Havro i Niujorka per 7 dienas
lua » As ne tenais savo atsaka parasiau...nepastebedama.
lua » 7 laivus